Výhody a nevýhody čalúnenej postele

Výhody a nevýhody čalúnenej postele

Výber správnej postele nie je jednoduchou záležitosťou. Musíte si zodpovedať otázky ako napríklad rozmer, dizajn a dokonca aj samotné čalúnenie. A práve čalúnenie v mnohých prípadoch môže zohrávať veľkú úlohu pri samotnom rozhodovaní.

Výhody čalúnenej postele

Základom je pevná masívna konštrukcia, ktorá tvorí takzvanú kostru celkovej postele. Čalúnené postele sú už štandardne vybavené roštom a matracom. Postele sú následne potiahnuté mäkkou penou, ktorá je zabalená v exkluzívnom čalúnení, čo môže byť buď kvalitná tkanina alebo koža. Samotné čalúnenie vám poskytuje výhodu v interiérovom dizajne. Vďaka širokej farebnej škále tkanín si jednoducho a vkusne zladíte posteľ s celkovým interiérom. Vybrať si môžete z rôzneho materiálového prevedenia od jemnejších tkaním až po kvalitnú a odolnú bavlnu. Čalúnené postele sú taktiež bezkonkurenčné aj z hľadiska úložného priestoru. To môžete využiť na uskladnenie perín a vankúšov, poprípade iných drobností.

Postele 160 x 200

Postele 160 x 200

Súčasné čalúnené postele môžu byť vybavené aj s výškovo nastaviteľnými roštami, vďaka čomu si tak môžete umocniť pocit pohodlia. V tomto prípade je možné prispôsobiť aj matrac, ktorý môžete pokojne podľa potreby meniť, pričom samotný rám postele môžete využívať dlhé roky.

čalúnená posteľ

čalúnená posteľ

Nevýhody čalúnenej postele

Tak ako všetko aj v tomto prípade sú výhody aj nevýhody. Keďže sa jedná o úzke a jemné tkaniny môže byť problém s vetraním postele poprípade s pohlcovaním prachu. Ďalším možným problémom môže byť aj čistenie. Zaťiaľ čo pri masívnom prevedení stačí prach alebo nečistotu utrieť, pri čalúnenej posteli je potrebné použiť aj čistiaci prostriedok. Náš tip postele z dreva – nabytokmirek.sk

 

Pevné čalúnené postele

Pevné čalúnené postele

V prípade koženého čalúnenia je čistenie podstatne jednoduchšie. Súčasný trh poskytuje širokú škálu prípravkov na ošetrovanie kože, vďaka čomu tak udžíte dlhodobo nový vzhľad vašej novej postele. Čalúnenie z kože patrí do kategórie luxusu čomu je aj úmerne prispôsobená cena. Zvoľte si kvalitu a vyberte si luxusnú čalúnenú posteľ, ktorá vám vkusne zmení vašu spálňu.

 

Diskuze k Výhody a nevýhody čalúnenej postele